Θλίψη για τον 30χρονο οδηγό μηχανής που έχασε τη ζωή έξω από τις Σάπες-Υπό την επήρεια αλκοόλ ο οδηγός ου αυτοκινήτου που τον χτύπησε
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_glossy,ret_img,w_968,h_653/https://www.roinews.gr/wp-content/uploads/2023/07/IMG_20230730_223127.jpg)
Θλίψη επικρατεί για το θάνατο ενός 30χρονου υπαλλήλου delivery ο οποίος έχασε τη ζωή του χθες το βράδυ έξω από τις Σάπες ,μπροστά από την “Έπαυλη” όταν τον χτύπησε αυτοκίνητο που οδηγούσε 44χρονος .
O άτυχος νεαρός μεταφέρθηκε στο Νοσοκομείο της Κομοτηνής όπου διαπιστώθηκε ο θάνατός του ενώ μετά από έλεγχο διαπιστώθηκε ότι ο 44χρονος οδηγούσε υπό την επήρεια αλκοόλ.
Στην σχετική ανακοίνωση της Αστυνομίας αναφέρεται :
“ν 30-7-2023 το βράδυ, στο 27ο χιλιόμετρο της Εθνικής Οδού Κομοτηνής – Σαπών, Ι.Χ.Ε. αυτοκίνητο που οδηγούσε 44χρονος ημεδαπός συγκρούσθηκε μετωπικά με δίκυκλη μοτοσικλέτα που οδηγούσε 30χρονος ημεδαπός, με αποτέλεσμα τον θανάσιμο τραυματισμό του 30χρονου, ο οποίος μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο Κομοτηνής. Σημειώνεται ότι ο 44χρονος σε σχετικό έλεγχο διαπιστώθηκε ότι οδηγούσε υπό την επήρεια αλκοόλης. Προανάκριση για τα αίτια και τις συνθήκες του ατυχήματος διενεργεί το Τμήμα Τροχαίας Κομοτηνής.”