ΑθλητισμόςΚορυφαία
Ο Μάκης Μπαξεβανίδης νέος τεχνικός Δντης των Ακαδημιών του Πανθρακικού
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_glossy,ret_img,w_1080,h_1080/https://www.roinews.gr/wp-content/uploads/2023/06/347422716_6554305914590246_9027094200604244319_n.jpg)
Η Διοίκηση του Πανθρακικού βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την έναρξη της συνεργασίας με τον Μάκη Μπαξεβανίδη, ο οποίος αναλαμβάνει καθήκοντα Τεχνικού Διευθυντή στις ακαδημίες του συλλόγου.
Ο Μάκης Μπαξεβανίδης, αποτελεί έναν εκ των κορυφαίων ποδοσφαιριστών που ανέδειξε η Ροδόπη, αγωνιζόμενος με επιτυχία για πολλά χρόνια με τη φανέλα του ΑΟ Ξάνθης αλλά και της Δόξας Δράμας και του Απόλλωνα Σμύρνης.
Μετρά συνολικά 350 συμμετοχές και έχει σκοράρει συνολικά 6 τέρματα.
Οι υψηλού επιπέδου παραστάσεις που έχει αποκομίσει από την χρόνια ενασχόληση στο κορυφαίο επίπεδο του ελληνικού ποδοσφαίρου είναι βέβαιο ότι θα αποτελέσουν «οδηγό» στο νέο του ξεκίνημα ως τεχνικός Διευθυντής.