![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_glossy,ret_img,w_1587,h_2245/https://www.roinews.gr/wp-content/uploads/2023/05/WOD-World-Orienteering-Week-17-23-May-4.png)
Στο πλαίσιο της Παγκόσμιας Ημέρας Προσανατολισμού, το Europe Direct Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης σε συνεργασία με τον αθλητικό σύλλογο Rodopi Runners συνδιοργανώνουν μαθητική ποδηλατοπορεία και αγωνιστικό προσανατολισμό.
Η μαθητική ποδηλατοπορεία θα ξεκινήσει από το 9ο Δημοτικό Σχολείο Κομοτηνής στις 09.00. Έπειτα, στο Παναθρακικό Στάδιο Κομοτηνής, στον τερματισμό δηλαδή της ποδηλατοπορείας θα πραγματοποιηθεί ο αγωνιστικός προσανατολισμός.
Τη φετινή χρονιά 5 σχολεία από τον Δήμο Κομοτηνής και περισσότεροι από 120 μαθητές από την Δ’ Ε’ και ΣΤ’ τάξη του 8ου, 9ου , 10ου , 11ου και του Μειονοτικού Δημοτικού Σχολείου Μάστανλη Κομοτηνής.