Εργαστήρια ρομποτικής και τεχνολογίας για παιδιά και εφήβους από τον Δήμο Μαρωνείας-Σαπών
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_glossy,ret_img,w_600,h_600/https://www.roinews.gr/wp-content/uploads/2022/10/Δ.-Μ-Σ.jpg)
Ο Δήμος Μαρωνείας-Σαπών στο πλαίσιο της υλοποίησης συνοδευτικών μέτρων της πράξης: «ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΜΕΝΕΣ ΠΡΟΜΗΘΕΙΕΣ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΗΣ ΥΛΙΚΗΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΣ, ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΕΣ ΔΑΠΑΝΕΣ ΚΑΙ ΠΑΡΟΧΗ ΣΥΝΟΔΕΥΤΙΚΩΝ ΜΕΤΡΩΝ 2018-2019»- ΚΣ ΠΕ ΡΟΔΟΠΗΣ» του Ε.Π. «Επισιτιστική και Βασική Υλική Συνδρομή του Ταμείου Ευρωπαϊκής Βοήθειας για τους Απόρους – ΤΕΒΑ» και συγκεκριμένα στο πλαίσιο της παροχής υπηρεσιών ενδυνάμωσης ,κοινωνικοποίησης και απόκτησης λοιπών δεξιοτήτων (δημιουργικά εργαστήρια και σεμινάρια παραδοσιακών κατασκευών, αξιοποίησης και ανάδειξης τοπικών προϊόντων καινοτομίας), θα υλοποιήσει την δράση:
Υπηρεσίες Κοινωνικοποίησης παιδιών
Εργαστήρια ρομποτικής και τεχνολογίας για παιδιά και εφήβους
Το πρόγραμμα περιλαμβάνει: τη διοργάνωση εργαστηρίων ρομποτικής για παιδιά και εφήβους από εννέα έως δεκαπέντε ετών .
Τα εργαστήρια θα ξεκινήσουν τη Δευτέρα 10/10/2022.
Οι ενδιαφερόμενοι για περισσότερες πληροφορίες και αιτήσεις παρακαλούμε επικοινωνήστε με τα εξής τηλέφωνα: 2532023578 & 2532023684.