![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_glossy,ret_img,w_818,h_1714/https://www.roinews.gr/wp-content/uploads/2021/09/161026930_109646611204973_8942185615285559562_n.jpg)
Ένας από τους ιδιαίτερα αγαπητούς επαγγελματίες της Κομοτηνής ,ο Ηλίας Παπαδόπουλος επί σειρά ετών ιδιοκτήτης της γνωστής ταβέρνας “ο Πλάτανος ” στην είσοδο του Κοσμίου έφυγε χθες, ξαφνικά και απρόσμενα , για το μεγάλο του ταξίδι στα 48 του μόλις χρόνια.
Εργατικός ,οικογενειάρχης ,άνθρωπος μαχητής της ζωής .Το Σωματείο Ζυθεστιατόρων Ροδόπης σε σχετική ανακοίνωσή του αναφέρει :”«Αποχαιρετούμε τον Ηλία, που έφυγε ξαφνικά κι απροσδόκητα, συνάδελφος και χρόνια μέλος του ΔΣ του Σωματείου Ζυθεστιατόρων Ροδόπης. Καλό ταξίδι. Θερμά συλλυπητήρια στην οικογένειά του»
Η κηδεία του θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 07/09 και ώρα 7:00μμ. Η νεκρώσιμη ακολουθία θα ψαλεί στον Ιερό ναό της Αγίας Βαρβάρας Κομοτηνής.