ΚορυφαίαΠολιτισμός
Το Σάββατο 11 Μαρτίου ο ετήσιος χορός του Μορφωτικού Συλλόγου Ποντίων Κομοτηνής και Περιφέρειας “Ο Εύξεινος Πόντος “
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_glossy,ret_img,w_507,h_704/https://www.roinews.gr/wp-content/uploads/2023/03/ετησιος-χορος-2023.jpg)
Ο Μορφωτικός Σύλλογος Ποντίων Κομοτηνής και Περιφέρειας «Ο Εύξεινος Πόντος», σας προσκαλεί στον ετήσιο χορό που διοργανώνει, το Σάββατο 11 Μαρτίου 2023 και ώρα 21:00, στο κοσμικό κέντρο «Ποσειδώνιο» (5ο χμ Κομοτηνής-Φαναρίου). Στο καλλιτεχνικό πρόγραμμα ο Μπάμπης Ιωακειμίδης και ο Χρήστος Ιωαννίδης στο τραγούδι, ο Τάσος Πετρόπουλος στην λύρα και το τραγούδι, ο Παναγιώτης Στεφανίδης στην λύρα, ο Κώστας Κασιμίδης στο αγγείο, ο Γιώργος Χαραλαμπίδης και ο Γιώργος Φωτιάδης στο νταούλι. Την βραδιά θα πλαισιώσουν κάποιες από τις χορευτικές ομάδες του Σωματείου και θα τιμηθούν οι αριστούχοι μαθητές και οι επιτυχόντες στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.