Χωρίς κατηγορία

Με το δεξί ο Πανθρακικός στη Γ Εθνική-3-0 τον ΑΕ Αλεξανδρούπολη στο ΔΑΚ(web tv φωτογραφίες)

Πραγματοποιώντας κατά το μεγαλύτερο μέρος πολύ καλό ποδόσφαιρο και παρουσιάζοντας εικόνα ετοιμότητας ο Πανθρακικός μπήκε με το δεξί στο Πρωτάθλημα της Γ Εθνικής κερδίζοντας την ΑΕ Αλεξανδρούπολης με 3-0 .

Ο Πάνθραξ κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο καταφέρνοντας να πάει στο ημίχρονο με σκορ 2-0 με γκολ των Χρήστου Γιαννακιτζίδη στο 17 και του Χρήστου Βάσκου στο 28.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Αλεξανδρούπολης πήρε χώρο στο γήπεδο και το πρώτο δεκάλεπτο είχε την υπεροχή χωρίς όμως να απειλήσει. Να σημειωθεί ότι ο πορτιέρο του Πανθρακικού έκανε την μία και μοναδική επέμβασή του στο 85…

Τελικά ο Πανθρακικός με τον Γιώργο Γκουτσίδη και εύστοχο πλασέ τριπλασίασε τα γκολ του και σφράγισε την νίκη του ενώ είχε και 3 -4 κλασσικές ευκαιρίες να το διευρύνει.

Στο τέλος του αγώνα οι 500 περίπου φίλαθλοι χειροκρότησαν την ομάδα ενώ ο Νίκος Μπαχαρίδης με δηλώσεις του εξέφρασε την ικανοποίησή του για τον αγώνα δηλώνοντας ότι στόχος της ομάδας είναι πάει φέτος όσο ψηλότερα μπορεί. Οι δηλώσεις εδώ: