![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_glossy,ret_img,w_2026,h_1207/https://www.roinews.gr/wp-content/uploads/2021/09/IMG_20210805_111301-1.jpg)
Συνεχίζονται οι δειγματοληπτικοί έλεγχοι στον γενικό πληθυσμό που προγραμμάτισε ο Δήμος Κομοτηνής, σε συνεργασία με τον ΕΟΔΥ, με στόχο την πρόληψη και τον περιορισμό της εξάπλωσης της νόσου COVID-19. Την Τετάρτη 8 και την Πέμπτη 9 Σεπτεμβρίου τα τεστ θα γίνονται, λόγω καιρικών συνθηκών, μόνο στη Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας και Κοινωνικής Μέριμνας, οδός Υψηλάντου & Συμεωνίδη τις ώρες 10:00 με 15:00.
Την Παρασκευή 10 Σεπτεμβρίου θα γίνονται έλεγχοι και στην αυλή της Δημοτικής Βιβλιοθήκης Κομοτηνής, την Τσανάκλειο τις ώρες 10:00 με 14:00.
Επίσης, το Σάββατο 11 Σεπτεμβρίου τα τεστ θα γίνονται στη Διεύθυνση Υγείας τις ώρες 09:00 με 14:00.