ΑθλητισμόςΚορυφαία

Δεν τα κατάφερε ο Πανθραικός :ήττα 4-1 από τον Πανδραμαϊκό

Επιβεβαίωσε τις εκτιμήσεις ότι θα πρωταγωνιστήσει φέτος στην κατηγορία του ο Πανδραμαϊκός κερδίζοντας με σκορ 4-1 τον κατά άλλα αξιόμαχο Πανθρακικό που γνώρισε φέτος την πρώτη ήττα του σε έναν αγώνα υπό βροχή .

Η ομάδα της Δράμας αιφνιδίασε τον Πανθρακικό και μπήκε δυνατά στον αγώνα καταφέρνοντας να προηγηθεί με 2-0 στο 10ο λεπτό .Η ομάδα της Κομοτηνής επιχείρησε να ξαναμπεί στο παιχνίδι στο 68 με σουτ του Αρετά (χτύπησε σε παίκτη της Δράμας πριν μπει στα δίχτυα )αλλά δεν τα κατάφερε καθώς η Δράμα με ένα πέναλτι και ένα πλασέ έγραψε τελικά το 4-1.

Να σημειωθεί ότι ο Πανδραμαϊκός είχε πέναλτι στο δοκάρι στο τελευταίο λεπτό το αγώνα .

Τα γκολ για τη Δράμα Κουκόλης (2΄) ,Παυλίδης (7΄),Αχανιλόπουλος (π) και Παυλίδης (84)