Και στις Σάπες ο Υφυπουργός Λευτέρης Αυγενάκης χωρίς όμως να ανακοινώσει τίποτε για την περιοχή
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_glossy,ret_img,w_1600,h_1200/https://www.roinews.gr/wp-content/uploads/2020/10/εικόνα_Viber_2020-10-14_08-35-53.jpg)
Μάλλον …εθιμοτυπική ήταν η επίσκεψη του Υφυπουργού Αθλητισμού Λευτέρη Αυγενάκη στις Σάπες αφού ναι μεν βρέθηκε χθες το βράδυ στο Δημοτικό Στάδιο Σαπών εκεί όπου η ΕΛΠΙΔΑ φέτος θα αγωνίζεται στη Γ Εθνική αλλά δεν ανακοίωσε κάτι το συγκεκριμένο για το Δήμο.
Συναντήθηκε με το Δήμαρχο Ντίνο Χαριτόπουλο ο οποίος “του κατέθεσε αιτήματα δημιουργίας νέων αθλητικών έργων υποδομής στο Δήμο Μαρωνείας – Σαπών.”όπως σημειώνει σχετικό δελτίο τύπου που ο Δήμος εξέδωσε.
Ο Δήμαρχος βέβαια τον ευχαρίστησε για “την ένταξη 11 προγραμμάτων μαζικού
αθλητισμού στο πρόγραμμα ¨Άθληση για όλους¨, την προώθηση έργων
αθλητικών υποδομών και ένταξης τους στο πρόγραμμα ¨Φιλόδημος¨
καθώς και την παραχώρηση της αιγίδας της Γ.Γ.Α στο ¨Δρόμο Υγείας –
Φιλίας – Αλληλεγγύης¨.
Πάντως ο Υφυπουργός διατηρεί δεσμούς με τις Σάπες τις οποίες επισκέφθηκε πολλές φορές με την κομματική του ιδιότητα γι αυτό και σημειώθηκε η παρουσία και του Προέδρου της τοπικής του κόμματος στο Δήμο Δάνου Εμμανουλίδη.