![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_glossy,ret_img,w_960,h_720/https://www.roinews.gr/wp-content/uploads/2023/05/347644139_1673994436369803_5199421201215974412_n.jpg)
Αναστάτωση υπάρχει εδώ και μήνες στους 300 περίπου παραθεριστές του ,υποβαθμισμένου δυστυχώς,Camping Φαναρίου καθώς είναι πολύ πιθανόν τελικά αυτό να μην ανοίξει το καλοκαίρι.
Ο λόγος η τεράστια καθυστέρηση της ιδιοκτήτριας εταιρείας ΕΤΑΔ ( πρώην ΕΟΤ) να υπογράψει έγκαιρα την μετά από διαγωνισμό εκχώρησή του σε ιδιώτη κάτι που όπως αυτοί που γνωρίζουν, εκτιμάται ότι θα γίνει μετά από 2 μήνες.
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_glossy,ret_img,w_720,h_960/https://www.roinews.gr/wp-content/uploads/2023/05/347232068_120052747741769_3530182625675036374_n.jpg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_glossy,ret_img,w_720,h_960/https://www.roinews.gr/wp-content/uploads/2023/05/347269020_1291369788475310_4653067168730871105_n.jpg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_glossy,ret_img,w_960,h_720/https://www.roinews.gr/wp-content/uploads/2023/05/347404565_994045865084697_5109959811564969802_n.jpg)
Μπροστά στον κίνδυνο αυτό ο Σύλλογός τους προτείνει στην εταιρεία τρόπους διαχείρισης της υποδομής μέχρι να αναλάβει ο ανάδοχος χωρίς να χαθεί η παραθεριστική σεζόν.Για το σκοπό αυτό υπήρξε σήμερα κινητοποίηση των παραθεριστών οι οποίοι κατήγγειλαν την τακτική της ΕΤΑΔ και ζήτησαν να λειουργήσει η υποδομή και να μην χαθεί η σεζόν.
Στα ΜΜΕ μίλησε ο Πρόεδρος του Συλλόγου τους και Αντιδήμαρχος Κομοτηνής Δημήτρης Πολιτειάδης