ΑθλητισμόςΚορυφαία
Νίκη με 3-2 ο Πανθρακικός τον ΑΟ Καβάλας
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_glossy,ret_img,w_960,h_496/https://www.roinews.gr/wp-content/uploads/2022/12/318418255_838281610773774_1863026102613645399_n.jpg)
Μεγάλη νίκη και μάλιστα με ανατροπή πήρε σήμερα εντός έδρας ο Πανθρακικός αφού νίκησε με 3-2 την Καβάλα .
Η ομάδα της Κομοτηνής βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο πρώτο λεπτό με γκολ του Σαλπιγγίδη για να ακολουθήσουν τρία γκολ με τον Αντωνιάδη και τον Χρήστο Βάσκο ( έβαλε δύο) για να κλείσει το σκορ ο Σαλπιγγίδης.
Η ομάδα κατά διαστήματα έπαιξε καλό ποδόσφαιρο παρά τον αρχικό αιφνιδιασμό δίνοντας υποσχέσεις για το μέλλον και χειροκροτουμενη από τους Κομοτηναιους φιλάθλους που βρέθηκαν σήμερα στο ΔΑΚ