ΑυτοδιοίκησηΚορυφαίαΤουρισμός
Μία ακόμη θέση εκμισθώθηκε στην επαναληπτική δημοπρασία για τις παραλίες του Δήμου Μαρωνείας-Σαπών
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_glossy,ret_img,w_640,h_480/https://www.roinews.gr/wp-content/uploads/2023/06/1-5.jpg)
Στο δημοτικό κατάστημα Ξυλαγανής σήμερα Τρίτη 6 Ιουνίου διενεργήθηκε η επαναληπτική φανερή, προφορική και πλειοδοτική δημοπρασία για την εκμίσθωση από ιδιώτες των τμημάτων αιγιαλού-παραλίας του Δήμου Μαρωνείας-Σαπών.
Από τις τέσσερις θέσεις, οι οποίες είχαν απομείνει από την πρώτη διαδικασία και δημοπρατήθηκαν, εκμισθώθηκε 1 ακόμη στην παραλία «Σταυρός» της Κοινότητας Μαρώνειας.
Για τις υπόλοιπες τρεις θέσεις για τις οποίες η διαδικασία ήταν άγονη η βούληση της Δημοτικής Αρχής είναι να συνεχιστεί η προσπάθεια ώστε να αξιοποιηθούν. Σε αυτό το πλαίσιο θα ακολουθηθούν οι διαδικασίες που προβλέπονται μέσα από τα συλλογικά όργανα του Δήμου.