Ημερίδα για την “Ενδοοικογενειακή Βία” στις Σάπες
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_glossy,ret_img,w_1200,h_750/https://www.roinews.gr/wp-content/uploads/2022/11/1-42.jpg)
Ενημερωτική εκδήλωση με θέμα “Ενδοοικογενειακή Βία” θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 25 Νοεμβρίου 2022 και ώρα 12:00 μ.μ. στην αίθουσα εκδηλώσεων του Γυμνασίου Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης Σαπών.
Η ημερίδα πραγματοποιείται σε μία εποχή κατά την οποία τα στοιχεία για την αυξητική τάση των φαινομένων ενδοοικογενειακής βίας προκαλούν ανησυχία και προβληματισμό στην κοινωνία.
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_glossy,ret_img,w_724,h_1024/https://www.roinews.gr/wp-content/uploads/2022/11/ΑΦΙΣΑ-2-724x1024.jpg)
Διοργανώνεται από τον Δήμο Μαρωνείας-Σαπών, τη Διεύθυνση Αστυνομίας Ροδόπης και τον Ξενώνα Φιλοξενίας Κακοποιημένων Γυναικών Δήμου Κομοτηνής με τους εξής ομιλητές:
Μιχάλης Σεβδυνίδης, Tαξίαρχος, Αστυνομικός Διευθυντής της Διεύθυνσης Αστυνομίας Ροδόπης,
Δημήτριος Ρόϊδος, Αστυνόμος Α΄, Προϊστάμενος Γραφείου Ενδοοικογενειακής Βίας της Διεύθυνσης Αστυνομίας Ροδόπης,
Κυριακή Ανδρούτσου, Κοινωνική Λειτουργός του Ξενώνα Φιλοξενίας Κακοποιημένων Γυναικών Δήμου Κομοτηνής.
Η είσοδος είναι ελεύθερη.