Εθιμοτυπική επίσκεψη του νέου Διοικητή της Σχολής Αστυνομίας Κομοτηνής σε Δήμαρχο και Αντιπεριφερειάρχη
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_glossy,ret_img,w_1242,h_856/https://www.roinews.gr/wp-content/uploads/2021/03/DSC01621.jpg)
Τον νέο Διοικητή της Σχολής Δοκίμων Αστυφυλάκων στην Κομοτηνή Κωνσταντίνο Βλάχο υποδέχτηκε σήμερα στο γραφείο του ο Δήμαρχος Κομοτηνής Ιωάννης Γκαράνης, στο πλαίσιο εθιμοτυπικής συνάντησης γνωριμίας. Ο κ. Βλάχος πριν την Κομοτηνή υπηρέτησε ως Διοικητής στο Τμήμα Δοκίμων Αστυφυλάκων Διδυμότειχου, έχοντας λάβει τον βαθμό του αστυνομικού διευθυντή, και στη θητεία του διαθέτει μακρά εμπειρία στη διοίκηση.
Η συνάντηση πραγματοποιήθηκε σε φιλικό κλίμα και από την πλευρά του Δημάρχου μεταφέρθηκε η πρόθεση της Δημοτικής Αρχής να συμβάλλει με τις δυνάμεις της όποτε παραστεί ανάγκη. Επίσης, τόνισε τη σπουδαιότητα της παρουσίας της Σχολής που αριθμεί 400 σπουδαστές για την πόλη της Κομοτηνής.
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_glossy,ret_img,w_333,h_249/https://www.roinews.gr/wp-content/uploads/2021/03/ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ-ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ-2-1024x768.jpg)
Συνάντηση εθιμοτυπικού χαρακτήρα, είχαν σήμερα Τρίτη 2 Μαρτίου 2021 στο Διοικητήριο, ο Αντιπεριφερειάρχης ΠΕ Ροδόπης Νικόλαος Τσαλικίδης με το νέο Διοικητή της Σχολής Δοκίμων Αστυφυλάκων Κομοτηνής, Αστυνομικό Διευθυντή Κωνσταντίνο Βλάχο.
Στο πλαίσιο της συνάντησης, ο κ. Τσαλικίδης επιβεβαίωσε το διαρκές ενδιαφέρον της ΠΕ Ροδόπης για την λειτουργία της Σχολής. Ευχόμενος στον Διοικητή κάθε επιτυχία στα νέα του καθήκοντα, του προσέφερε το ιστορικό-φωτογραφικό λεύκωμα VIA EGNATIA, έκδοση αφιερωμένη στην Εκατοστή Επέτειο από την Απελευθέρωση της Κομοτηνής και της Θράκης.