ΑθλητισμόςΚορυφαία

Έχασε με 3-1 στο Ηράκλειο και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Κυπέλλου ο Πανθρακικός

H μέτρια εμφάνισή του και οι χαμένες ευκαιρίες σε σχέση με έναν αντίπαλο που δεν ήταν κατά πολύ ανώτερός του κατά το πρώτο ημίχρονο  κόστισαν στον Πανθρακικό και έτσι το τελικό σκορ 3-1 τον αποκλείει από τη συνέχεια της πορείας του στο κύπελλο Ελλάδας .

Η ομάδα του Αλμυρού Γαζίου προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο .Ο Γιαννακιτσίδης με ένα εκπληκτικό γκολ μείωσε σε 2-1 στο β ημίχρονο αλλά ο Πανθραικός δεν κατάφερε να ισοφαρίσει και έτσι το 3 γκολ της γηπεδούχου ομάδας στις καθυστερήσεις σφράγισαν την πρόκρισή της στον επόμενο γύρο όπου θα αντιμετωπίσει σε ..τοπικό ντέρμπυ την ομάδα του Αγίου Νικολάου Κρήτης .

Να σημειωθεί ότι πριν την έναρξη της αναμέτρησης ο αντιπρόεδρος του Πανθρακικού Γιώτης Ξενοδοχίδης βράβευσε τον προπονητή του Αλμυρού Μανώλη Παπαματθαιάκη για την προσφορά του στην ομάδα της Κομοτηνής ως ποδοσφαιριστής.