![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_glossy,ret_img,w_800,h_600/https://www.roinews.gr/wp-content/uploads/2020/11/0ba945f4ed590ed077c758b2e6f5d5420d78346a.800.600.16934801.66bf7424b2dfc1fa711d4505cafd89e0eae12d35.jpg)
Μακραίνει ο κατάλογος των θανάτων από την πανδημία και την κατακόρυφη αύξηση των κρουσμάτων που μοιραία οδήγησε πολλούς συμπολίτες στις μονάδες νοσηλείας αλλά και εντατικής θεραπείας των Νοσοκομείων Κομοτηνής και Αλεξανδρούπολης .
Έτσι σήμερα μετά από τον 49χρονο το απόγευμα καταγράφηκε στο σύστημα και ο θάνατος ενός 67χρονου άνδρα από την Κομοτηνή ο οποίος είχε διακομιστεί διασωληνωμένος στην Αλεξανδρούπολη στις 8 Νοεμβρίου και εισήχθη στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας .Είχε σοβαρό υποκείμενο νόσημα .
Στο Νοσοκομείο εξέπλευσε και ένας 87χρονος από τις Σέρρες ανεβάζοντας τους θανάτους σε αυτό σήμερα στους 4.