ΑθλητισμόςΚορυφαία
Χρυσό μετάλλιο σε Πανελλήνιους σχολικούς αγώνες για μαθητή του 2ου ΓΕΛ Κομοτηνής
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_glossy,ret_img,w_1431,h_2560/https://www.roinews.gr/wp-content/uploads/2023/03/Τρίτσκας-Απόστολος-scaled.jpeg)
Ο μαθητής Απόστολος Τρίτσκας του Κωνσταντίνου και της Αικατερίνης της Β’ τάξης του 2ου ΓΕΛ Κομοτηνής συμμετείχε στους Πανελλήνιους Σχολικούς Αγώνες Πάλης Γενικών και Επαγγελματικών Λυκείων σχολικού έτους 2022-23, που διεξήχθησαν στο Δημοτικό κλειστό γυμναστήριο του Δήμου Τυρνάβου, και κατέκτησε την 1η θέση (χρυσό μετάλλιο) στην κατηγορία των 65 κιλών.
Του αξίζουν συγχαρητήρια