![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_glossy,ret_img,w_2048,h_1536/https://www.roinews.gr/wp-content/uploads/2022/03/277309918_10160058048904238_874903950899724544_n.jpg)
Εποικοδομητική συνάντηση είχαν την Πέμπτη 24 Μαρτίου 2022 ο Δήμαρχος Μαρωνείας-Σαπών κ. Ντίνος Χαριτόπουλος στο γραφείο του με τον Βουλευτή Ροδόπης του ΚΙΝΑΛ κ. Ιλχάν Αχμέτ.
Στη συζήτηση ετέθησαν πολλά θέματα, ενώ συζητήθηκαν ιδιαίτερα η αντιπλημμυρική θωράκιση του Δήμου, οι αποζημιώσεις των πληγέντων από θεομηνίες που έχουν πλήξει την περιοχή και η δυνατότητα συμμετοχής σε προγράμματα και αναπτυξιακές δράσεις από τον Δήμο Μαρωνείας-Σαπών.
Ο Βουλευτής δήλωσε πως είναι δεδομένη η στήριξη του προς τον Δήμο και ο Δήμαρχος τον ευχαρίστησε για το έμπρακτο ενδιαφέρον και την αγαστή συνεργασία τους.